47. Tartu Maratoni määrdeprognoos

Skiwax Europe tiimil on traditsiooniks teha päev enne igat Estoloppeti etappi võistlusrajal määrdeteste, et suusad saaksid hooldatud parimate vahenditega. Tänavuse Tartu Maratoni eel on aga ilmaolud keerulised.

Ilm muutub alles öötundidel ja seetõttu ei ole võimalik adekvaatseid testitulemusi jagada. Allolev meeskonna soovitus põhineb ilmaprognoosil seisuga 20. veebruaril kell 14.00.

 

Puhastamine

1. Sõltumata ilmaoludest, tuleb suuskade ettevalmistamist alustada vana määrde puhastamisega. Libisemisalad puhasta "fluor cleaneriga".

2. Suusad tuleb puhastada vanast pidamismäärdest. Selleks kasuta pidamismäärde eemaldajat. Puhasta ka suusad pealt ja külgedelt!

 

Libisemine

Libisemise soovitus jääb samaks nagu prognoosisime kolmapäeval:

1. Libisemiskrundiks võta Swix sinine fluorita parafiin

2. Kõrgfluori parafiiniks vali Swixi Marathon Glider. See on spetsiaalselt maratonideks väljatöötatud määre, mis tõrjub mustust ja kestab suusa all kauem kui teised parafiinid!

3. Fluoripulbriks soovitame tänase seisuga Mapluse FP4 Hot Special. See pulber töötab kõige paremini ümber nulli temperatuuridel, niiskel lumel ja on eriti hea, kui jäljepõhi hakkab läikima ehk olukorras, kus määrdemees peab pidamismäärde valikul otsustama, kas sõita kliistri või tahke määrdega.

4. Viimaseks kihiks pulbri peale soovitame Gallium GigaSpeed Maxfluor vedelikku.

 

Pidamine

1. Kanna peale ühe õhukese kihina soojalt Swix KX20 kliistri krunt.

2. Vahekihiks pakume kolme erinevat varianti, mille seast üks valida: Rode K30 violet kliister, Rex 216 Gold kliister ja Swix KX45 kliister. Lase täielikult jahtuda!

3. Viimaseks kihina kata kliister tahke määrdega. Pakume välja neli erinevat varianti, mille seast üks valida: Swix VX63, Swix VR55n, Rex 30G new snow ja Guru red gripwax 0...-4.

 

Kõik kliendid, kelle suusad on meie käes hoolduses, saavad oma suusad kätte staadionil, hooldemaja juures. Leiad meid kollasest Skiwax Europe telgist.

Skiwax Europe tiim